пʼятниця, 13 січня 2023 р.

 

психологічне айкідо


Давайте спочатку з’ясуємо, що таке айкідо в контексті східних єдиноборств. Айкідо – це комплекс тактичних дій, які спрямовані на нейтралізацію нападника допомогою його ж сили. При цьому, з боку того, хто захищається не виходить ні агресії, не бажання знищити противника. Лише нейтралізувати, чого в 99% ситуацій цілком достатньо.

Постулати та техніки психологічного айкідо

Перш ніж оволодіти майстерністю бойової амортизації, слід зрозуміти, на яких базових засадах тримається філософія психологічного айкідо.

  • Спілкуючись з людиною, пам’ятайте, він про себе хорошого думки, так само, як і ви про себе. Тому, незалежно від емоційного забарвлення розмови, зберігайте шанобливе ставлення до опонента.
  • Відповіді на поставлені питання спочатку криються в цих питаннях. Важливо розуміти, з якою метою людина ставить запитання і що хоче від вас почути.
  • У скандалі переможена кожна із сторін, незалежно від його результату. Виховувати співрозмовника марно, так само, як і ви не дозволите проробляти це з вами.


Режим «психолог»

Застосовується при розмові з хамовитим співрозмовником, який перейшов на особисті образи. Зазвичай, більшість починає захищатися, чим ще більше злить агресора. У такій ситуації мудрішими погодитися,  або представити себе психологом, на прийом до якого прийшов «складний» клієнт. Що відбувається в цьому випадку: кривдникові нічим більше підживлювати свій гнів. Він буде змушений стримати запал припинити цей односторонній діалог.

Немає коментарів:

Дописати коментар